Psychoterapia Par

psychoterapia par gdansk gdynia

Jesteśmy świadomi, że decyzja aby zgłosić się na terapię par może nie być łatwa, ponieważ często wiążę się z przyznaniem, że w moim związku nie dzieje się idealnie. Dlatego dokładamy wszelkich starań by ten proces ułatwić a nasza oferta była uszyta na miarę Twoich unikalnych potrzeb.

Psychoterapia par to zasadniczo proces, który ma na celu za pomocą pozytywnych interwencji poprawę relacji tak, aby uzyskać większą kontrolę nad swoim życiem i dobrostanem w związku.

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie dwie opcje pracy. Z doświadczenia wiemy, iż najlepiej gdy psychoterapia par prowadzona jest przez 2 profesjonalistów kobietę i mężczyznę. Jest także możliwość pracy z jedym terapeutą, korzyścią tej formy pracy są zazwyczaj krótsze terminy oczekiwania. Obok rozpisaliśmy te dwie opcje w tabelce aby łatwiej było porównać i wybrać najdogodniejszą formę pracy nad związkiem.

 

Czego można się spodziewać na terapii? Zasady i przebieg psychoterapii par:

Na początku zapraszamy Pary na kilka konsultacji, na których mamy okazje poznać temat z którym zgłasza się para. Przeprowadzamy wywiad i wspólnie tworzymy diagnozę problemu pary. Zazwyczaj są to sesje wspólne para + terapeuci, w niektórych przypadkach decydujemy się na indywidualne spotkania. Konsultacje to też to pierwszy etap pracy zawierający zazwyczaj bardziej dyrektywne interwencje dla pary.

Po kilku sesjach para ma okazje nas poznać i sprawdzić czy odpowiada im sposób naszej pracy, a także my mamy okazję poznać dynamikę związku i zdecydować czy jest potrzeba dalszej pracy lub czy udaje się wyznaczyć urealniony cel pary. Często pary "przyprowadzają"- przychodzą na terapię aby zmienić partnera/kę, cała zmiana dzieje się gdy obie strony dostrzegają swój wpływ na zakleszczenie w problemie czy to psychologicznym czy seksualym. Jest to bardzo ważny element terapii, deklaracja chęci dalszej pracy dwóch stron. Czasami etap konsultacji jest wystarczający dla pary i na tym etapie zakańczają proces.

KONTRAKT

Kolejny etap to kontrakt czyli gdy para decyduje sie na dalszą, głębszą prace to podsumowujemy ustalone cele psychoterapii pary oraz omawiamy zasady dalszej pracy. 

CZĘSTOTLIWOŚĆ SESJI

Ustalamy indywidualnie do sytuacji każdej pary. Pierwsze konsultacje zazwyczaj odbywają się częściej (np.: raz w tygodniu) ze względu na częsty żywy konflikt w parze, kolejne sesje ustalene są raz na 2-3 tygodnie.

PŁATNOŚĆ ZA SESJE

Ważne jest aby dobrze przemyśleć termin ustalonej sesji, odwołanie sesji jest możliwe do tygodnia przed sesją bez konieczności ponoszenia opłaty. Jest to zasada z korzyścią także dla ciągłości procesu psychoterapeutycznego pary.

DŁUGOŚĆ PRACY PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ

Często na zakleszczenie w konflikcie pracuje się wiele lat dlatego, odwracanie tego procesu za pomocą psychoterapii wymaga czasu, dobrze jest się uzbroić w cierpliwość terapia nie jest pigułką, a wymaga swojego indywidualnego rytmu. Natomiast jeśli oboje z partnerów są wysoko zmotywowani do pracy to efekty można zauważać już od pierwszych sesjach.

 

Budowanie satysfakcjonujących relacji jest podróżą życia, gdzie psychoterapia może służyć w nadaniu kierunku, nawigowaniu w ulepszaniu relacji i zapewnieniu otwartej nieoceniającej przestrzeni do rozwoju kwitnącego dobrze prosperującego związku. Zapraszamy do kontaktu z naszymi wykwalifikowanymi psychologami i psychoterapeutami i certyfikowanym seksuologiem klinicznym.

 

Kontakt:

Telefon: +48 609-259-234

E-mail: gabinet@terapiapar.com

Cennik

Forma wsparcia Prowadzących Czas trwania Częstość spotkań Koszt
Psychoterapia par

2

60 minut

1-4 spotkań w miesiącu

350zł

Psychoterapia par

1

60 minut

1-4 spotkań w miesiącu

250zł

Psychoterapia indywidualna

1

50 minut

1 raz w tygodniu

200zł

Konsultacja seksuologiczna pary

1

60 minut

1-4 spotkań w miesiącu

250zł

Konsultacja seksuologiczna indywidualna

1

50 minut

1 raz w tygodniu

200zł

Pomoc psychologiczna młodzieży transpłciowej

1

50 minut

1 raz w tygodniu

150zł

 

 

W gabinecie można płacić gotówką oraz kartą.

Jeśli potrzebujecie Państwo faktury za sesje, poprosimy o informacje przed wystawieniem paragonu.