Kłopoty z intymnością

klopoty-z-intymnoscia-s

Martwe sypialnie albo małżeństwo bez seksu, związek bez seksu w wyszukiwarce google te frazy przewyższały wyszukiwania dotyczące każdej innej sprawy związku donosi analityk Big Data Stephens-Davidowitz w New York Times.

 

Rzadko uczy się nas, że seksualność to sfera do rozwoju na całe życie. Jak dr Depko pisał większość z nas wjedzie na autostradę pod nazwą kontakt genitalny, w dobrej sytuacji jedenaście razy w roku ale zawsze w piątek po wiadomościach (zgodnie z badaniami profesora Izdebskiego na temat seksualności Polaków), wsiąkając w rutynowy akt, nie zastanawiając się, że poza nią jest wiele wspaniałych dróg odkrywania własnej seksualności, cieszenia się i dzielenia z partnerem/ką. Gdzieś po drodze gubimy umiejętność zabawy często traktując seks ze śmiertelną powagą. Włączamy automatycznego pilota i nie poznajemy w ten sposób swoich potrzeb, preferencji ani też partnera, a przecież seksualność zmienia się w cyklu życia człowieka, poprzez jego naturalny rytm, a także w wyniku doświadczanych chorób lub niepełnosprawności. Praktycznie nie ma choroby, która nie wpływałaby na seksualność człowieka. Nie rozmawiając na temat seksualności również dajemy przekaz, że się nie rozmawia, że jest się samemu/ej z problemem. „Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie wiedział” nie rozmawiamy w szkole z rodzicami potem z partnerami, lekarzami a potem nie rozmawiamy ze swoimi dziećmi i koło się zatacza. Często przekłada się na czerpanie wiedzy z nierzetelnych źródeł lub z pornografii, wiec trudno dostać się do wiedzy że np. dojrzałość genitalna nie oznacza dojrzałości seksualnej co znaczy, że seks nie jest zarezerwowany dla dwudziesto-trzydziestolatków, a że wraz z wiekiem nabywamy dopiero atrybutów pełnej dojrzałej seksualności i możemy cieszyć się seksualnością do późnej starości bo seksapil nie ma daty ważności i z seksu się nie wyrasta. Seksualność zmienia się w przeciągu naszego życia, ale jest stałym i niezbywalnym aspektem naszego życia.

 

Terapia seksuologiczna dla wykwalifikowanych specjalistów jest stosunkowo wdzięcznym rodzajem terapii, zazwyczaj cechuje się wysokim wskaźnikiem powodzenia, a często najtrudniejszym etapem jest moment przełamania oporu odważenie się żeby skorzystać z pomocy.

Cennik

Forma wsparcia Prowadzących Czas trwania Częstość spotkań Koszt
Psychoterapia par

2

60 minut

1-4 spotkań w miesiącu

350zł

Psychoterapia par

1

60 minut

1-4 spotkań w miesiącu

250zł

Psychoterapia indywidualna

1

50 minut

1 raz w tygodniu

200zł

Konsultacja seksuologiczna pary

1

60 minut

1-4 spotkań w miesiącu

250zł

Konsultacja seksuologiczna indywidualna

1

50 minut

1 raz w tygodniu

200zł

Pomoc psychologiczna młodzieży transpłciowej

1

50 minut

1 raz w tygodniu

150zł

 

 

W gabinecie można płacić gotówką oraz kartą.

Jeśli potrzebujecie Państwo faktury za sesje, poprosimy o informacje przed wystawieniem paragonu.