Joanna Tokaj-Kuczwara

terapia par psycholog psychoterapeuta gdynia gdansk sopot joanna tokaj m

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

 

Wykształcenie:

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w trakcie 4 letniego certyfikowanego szkolenia w podejściu poznawczo-behawioralnym. Otrzymałam certyfikat ukończonego szkolenia„ Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego” w Warszawie prowadzone przez Wernera Schutze i Renatę Wojtyńską. Uczestniczyłam w licznych konferencjach oraz szkoleniach między innymi: „Psychoterapia poznawczo-behawioralna trudnych pacjentów ze skomplikowanymi problemami i wysokim ryzykiem samobójstwa” prowadzonym przez prof. Corey’ego F. Newmana w ramach Szkoły Psychoterapii Poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS;II Konfrencji PTDBT „Osobowość z pogranicza- Jak wspierać osoby wrażliwe emocjonalnie?” prowadzony przez Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej(PTDBT) Gdańsk,Magdalena Skuza-Singh Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa DBT, Magdalena Muracka-Tylko Sekretarz Polskiego Towarzystwa DBT, Warsztat „Terapia metapoznawcza. Wprowadzenie” Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej Vita Longaprowadoznym przez Jacka Legierskiego. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.  

 

Doświadczenie zawodowe:

Od 9 lat pracuje w obszarze pomocy psychologicznej. Doświadczenie zawodowe nabywałam pracując w całodobowej placówce rehabilitacyjnej dla osób po kryzysach psychicznych prowadzonym  przez Stowarzyszenie Nadzieja dla Rodziny (praca z osobami z zaburzenia osobowości, schizofrenia, depresja). Posiadam  doświadczenie w prowadzeniu grup oraz terapii rodzin (Cykl warsztatów „wzmacniamy siebie” dla rodzin i osób najbliższych, które mają w swoim otoczeniu osobę chorującą psychicznie w Zespole ds. doradztwa i aktywizacji osób  niepełnosprawnych). Prowadziłam terapię rodzin -Projekty "Otwarty dialog włączenie rodzin i sieci społecznych w pomoc specjalistyczną dla osób po kryzysach psychicznych". Obecnie pracuję w Zespole ds. doradztwa i aktywizacji osób niepełnosprawnych (z osobami chorującymi na depresję, zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, z osobami po udarze mózgu).

 

Praca niewątpliwie jest dla mnie pasją. Wykonując ją, staram się nawiązywać ciepły, empatyczny i jednocześnie profesjonalny kontakt z pacjentami. Zawsze chciałam pomagać innym osobom, co mogę realizować właśnie w moim zawodzie. Cenię rozwój osobisty, dlatego stale się dokształcam.